Nawigacja

Perfect Store - Innowacje Roku 2020

     
  Kontenery DAMIX
Damix Sp. z o.o.

Damix, czołowy w Europie producent wózków sklepowych i innego wyposażenia dla sklepów i marketów, wprowadził do swojej oferty nowe modele rollkontenerów, które mogą być przeznaczone także do konfekcjonowania zamówień i są rozwiązaniem dla sklepów prowadzących sprzedaż internetową. Ułatwiają pracę na zapleczu i w magazynie. Są funkcjonalne, mają solidną konstrukcję i dobrą jakość wykonania.
Kontener z ramą dolną „Z” w standardzie posiada podstawę jezdną i dwie ściany boczne, a w opcji półkę, ścianę tylną i pasy zabezpieczające. Konstrukcja jest stabilna, gwarantuje obciążenie do 500 kg i pozwala na gniazdowanie kontenerów.
Kontener 855x655 H1400 umożliwia zmianę wysokości zawieszenia półek. W skład wyposażenia dodatkowego wchodzą: rączka ułatwiająca prowadzenie, haczyki na torebki oraz podkładka pod tablet.

www.damix.pl

 

  
  POS Senor X3s – wyjątkowy, smukły i elegancki
Datecs-Polska Sp. z o.o.

Lekki i kompaktowy POS idealnie nadaje się do ustawienia na blacie, półce sklepowej, małym biurku, w boksie kasowym oraz do montażu w ladzie sklepowej lub na ścianie. Nowoczesny design dodający elegancji urządzeniu wpisuje się w trendy nowoczesnej aranżacji przestrzeni handlowej.
X3s zwiększy twoje możliwości
POS Senor X3s wyposażony w procesor Intel i3 siódmej generacji, wydajną pamięć RAM i szybki dysk SSD spełnia oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Ramiona stacji dokującej pozwalają na regulację ekranu dotykowego zapewniając najlepszą ergonomię pracy dla użytkownika. Rozwiązanie to zapewnia również swobodne dopasowanie rozmiaru drukarki lub czytnika wielokierunkowego wykorzystując przestrzeń pod ekranem.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań można go łatwo przenosić oraz przechowywać przez co staje się idealnym rozwiązaniem na wystawy, targi oraz w koncepcji rozwiązań tymczasowych pop-up coraz częściej spotykanych w przestrzeni Retail i HoReCa.
Szybka instalacja opcjonalnych opcji urządzeń peryferyjnych (czytnik kart magnetycznych, wyświetlacz klienta,  RFID, NFC, WiFi, i-button) przez porty USB bez ingerencji w urządzenie zapewnia łatwe dostosowanie urządzenia do aktualnych i przyszłych potrzeb użytkownika.
Produkt jest dostępny w Datecs-Polska oraz w sieci partnerów handlowych w całym kraju.

www.datecs-polska.pl

 

 

  CoolBox
ES System K Sp. z o.o.

Urządzenia chłodnicze produkcji ES SYSTEM K, które służą do przechowywania i bezkontaktowego odbioru zakupów z kategorii e-grocery. Moduł chłodniczy składa się z 10 skrytek o zakresie temperatur: 0 /+4 °C, moduł mroźniczy zawiera 6 boksów o zakresie temperatur: -18 /-22 °C i meble te można ze sobą dowolnie łączyć w ciągi. W zestawie występuje także wieża z wbudowanym czytnikiem kodów QR, która jest w stanie obsłużyć do 100 skrytek i odpowiada za komunikację z systemem operatora i otwarcie skrytek dla klienta.
Rozwiązanie to wychodzi naprzeciw tendencjom, które przybrały na sile w czasie pandemii, kiedy klienci coraz częściej decydują się na zakupy online. Dla operatora oznacza to dodatkowe możliwości sprzedaży produktów spożywczych, dla klienta możliwość odbioru zakupów o dowolnej porze w najdogodniejszej lokalizacji. Urządzenia zostały skonstruowane tak, aby mogły pracować zarówno wewnątrz budynków (np. w centrach handlowych), jak i w warunkach outdoorowych, na zewnątrz sklepów, na osiedlach, itp. System operacyjny Coolbox poprzez protokół komunikacyjny może w łatwy sposób zostać zintegrowany z dowolną platformą e-commerce, czy aplikacją zakupową.
COOLBOX to także rozwiązanie zaprojektowane z myślą o środowisku naturalnym. Urządzenie zasilane jest ekologicznym czynnikiem R290. Pozwala na skrócenie łańcucha dostaw, redukując koszty i emisję CO2, która występuje w przypadku dostaw door-to-door.

www.essystemk.pl
 

 

  Safe Air
ES System K Sp. z o.o.

Przemysłowy oczyszczacz powietrza zaprojektowany z myślą o obiektach, które wymagają najwyższych standardów higienicznych w zakresie jakości powietrza. Sytuacja pandemiczna postawiła takie wymagania również przed właścicielami i managerami obiektów handlowych. Bezpieczeństwo i zdrowie personelu oraz klientów odwiedzających sklepy, cukiernie, piekarnie czy drogerie stało się ich główną troską.
Safe Air odpowiada na to wyzwanie. Badania przeprowadzone w Instytucie Zagrożeń Chemicznych, Pyłowych i Biologicznych potwierdziły skuteczność na poziomie 99.998% w zatrzymywaniu cząsteczek koronawirusa przez to urządzenie. Kluczowym elementem w 3-stopniowym systemie filtracji Pro-life jest wysoce efektywny filtr HEPA H14, stosowany także w sektorze medycznym. Filtry zatrzymują także inne niebezpieczne cząsteczki z otoczenia: pyłki, związki chemiczne tworzące smog, zarodniki grzybów i pleśni.
Oczyszczacz produkowany jest w 3 wariantach z przeznaczeniem do wnętrz o różnej wielkości, od 40 do 150 m2. Pełna wymiana powietrza w pomieszczeniach następuje średnio po 45min. Przewagą SAFE AIRA względem oczyszczaczy użytku domowego jest jego wysoka wydajność oraz klasa zastosowanego filtra. W odróżnieniu od innych urządzeń, SAFE AIR jest bezpieczny dla ludzi oraz rzeczy i nie jest konieczne opuszczanie pomieszczenia podczas jego pracy.

www.essystemk.pl

 

 

  Zero Heating Doors
ES System K Sp. z o.o.

Przełomowe rozwiązanie dla wszystkich mebli ekspozycyjnych z drzwiami szklanymi z zakresem temperatur od -25°C, które mają zastosowanie w branży retail. Najnowsza technologia użyta do konstrukcji drzwi ZERO HEATING DOORS pozwoliła na rezygnację ze wszystkich elementów grzejnych, które występują w standardowych systemach, eliminując tym samym pobór energii elektrycznej do 0. W ZHD wykluczono: elementy grzejne we framudze drzwi, w ramie drzwi oraz na powierzchni szyby. Za izolację od środowiska zewnętrznego oraz zapobieganie zjawiskom przemrażania i wyraszania odpowiada unikatowa kombinacja zastosowanych materiałów, w tym m.in. profilu kompozytowego, pakietu 3-szybowego wypełnionego szlachetnym gazem.
Porównując konsumpcję energii w tradycyjnych szafach z drzwiami szklanymi z urządzeniem wyposażonym w ZHD, oszczędności mogą sięgać aż 70% i skutkować zwrotem z inwestycji już po kilku miesiącach.
Drzwi ZHD stosowane są jako wyposażenie opcjonalne w meblach mroźniczych ES SYSTEM K, ale mogą mieć zastosowanie także w innych urządzeniach mroźniczych, świetnie nadają się także do działań retrofitowych. Pozwala to osiągnąć sieciom handlowym znaczne oszczędności, jako że mrożonki to jedna ze stref, która generuje zazwyczaj najwyższy pobór energii elektrycznej.

www.essystemk.pl

 

 

  Czytnik ręczny Zebra CS60 – mały i uniwersalny
Koncept-L S.A.

Właściciele placówek handlowych, poszukujący bezprzewodowego czytnika do inwentaryzacji towaru i stacjonarnego skanera automatycznego przy kasie, nie muszą kupować różnych urządzeń do obu zastosowań. Czytnik „towarzyszący” serii CS60 ma innowacyjną konstrukcję i w miarę zmieniających się potrzeb z łatwością przełącza się z trybu pracy przewodowej na bezprzewodową oraz z ręcznej na bezdotykową. CS60 jest na tyle mały, by można go było schować do kieszeni, a przy tym oferuje najnowszą technologię mobilną, w tym ładowanie indukcyjne.
W dowolnej chwili można wymienić baterię w urządzeniu na przewodowy konwerter USB, aby przełączyć się między skanowaniem przewodowym a bezprzewodowym. Obsługa ładowania indukcyjnego w CS60 eliminuje konieczność czyszczenia i konserwacji styków akumulatora oraz pozwala uzyskać najkrótszy czas uzupełnienia energii w urządzeniu. W celu naładowania można użyć dowolnej dostępnej w sprzedaży, bezprzewodowej podkładki ładującej działającej w standardzie Qi. Akumulator CS60 pozwala na pracę przez 18 godzin, czyli przez 225% czasu normalnej zmiany.
CS60 to także wiodąca w branży wydajność skanowania Zebry oraz wyjątkowe narzędzia do zarządzania skanowaniem DataCapture DNA, które ułatwiają integrację, wdrożenie i zarządzanie czytnikami w przedsiębiorstwie. Autorski moduł skanowania o wysokiej rozdzielczości i technologia inteligentnego procesowania kodów (PRZM) od Zebra Technologies zapewniają niezrównaną efektywność w przypadku co trudniejszych rodzajów kodów kreskowych - niewłaściwie wydrukowanych, uszkodzonych, zabrudzonych, pomarszczonych, o niskim kontraście, błyszczących i wyświetlanych na urządzeniach elektronicznych, nawet przy małym podświetleniu ekranu.
Gładka, szczelna i pozbawiona linii łączeń obudowa, przyciski działające dzięki bezdotykowym sensorom oraz ładowanie bezdotykowe, znacząco ułatwiają utrzymanie urządzenia w czystości. Upadki na podłogę, oblewanie wodą, kurz i inne ryzykowne sytuacje nie są wstanie uszkodzić CS60. Czytnik ma certyfikat szczelności IP65 i wytrzymałości na wielokrotne upadki z wysokości 1,5 metra na powierzchnię betonową.
Zebra CS60 został zaprojektowany tak, aby naturalnie mieścił się w dłoni, co ułatwia skanowanie. Można go nosić na smyczy oraz wyposażyć w silikonową osłonę, co zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania.
Autoryzowanym dystrybutorem urządzeń marki Zebra jest firma Koncept-L S.A.

www.koncept-L.pl

 

 

  Lumiverso Trackline HE
Lumiverso Sp. z o.o.

Trackline HE to nowa oprawa liniowa w ofercie firmy Lumiverso. Podstawowe zastosowanie to oświetleniu sklepów detalicznych. Doskonale sprawdza się w oświetleniu drogerii, sklepów RTV/AGD oraz w branży spożywczej oraz meblowej. Innowacyjnym rozwiązaniem jest montaż bezpośrednio do szynoprzewodu 3-fazowego. Taki sposób instalacji gwarantuje elastyczność w konfiguracji systemu oraz umożliwia dołączenie reflektorów kierunkowych wedle zapotrzebowania. Oprawa Trackline HE cechuje się najwyższą w klasie wydajnością 170lm/w co przekłada się na niskie zużycie energii oraz ograniczenie emisji CO2. Maksymalna moc oprawy to 50W przy długości 150cm. Użytkownik we własnym zakresie może za pomocą wbudowanych mţikroprzełączników zmniejszyć moc oprawy do 30W ze skokiem co 5W. Produkt dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych – białym oraz czarnym. Barwy światła to 3000 oraz 4000K a kąty świecenia to 90 oraz 60 stopni. Dodatkowo dostępny jest także rozsył podwójny asymetryczny znajdujący zastosowanie przy selektywnym oświetlaniu regałów pomiędzy alejkami. W ostatnim czasie kombinacja opraw liniowych z reflektorami kierunkowymi zyskuje coraz większą popularność – szybki montaż oraz wysoka elastyczność pozwalają na dopasowanie systemu oświetlenia do każdej zmiany aranżacji bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

www.lumiverso.com

 

 

  ProVizo
Modern-Expo S.A.

Provizo firmy MINT Innovations to narzędzie do realizacji sprzedaży detalicznej, które wykorzystuje technologię rozpoznawania obrazu, aby zapewnić sprzedawcom detalicznym i markom FMCG wysoce wydajne narzędzia do optymalizacji sprzedaży i procesów operacyjnych, takich jak audyt planogramów i kontrola dostępności na półkach. Dzięki Provizo marki i dystrybutorzy FMCG mogą zminimalizować liczbę wizyt w sklepie, aby kontrolować sprzedaż towarów. Przedstawiciele handlowi mogą skupić się na innych zadaniach, takich jak budowanie relacji, negocjowanie lepszych kontraktów lub znajdowanie nowych klientów. Dodatkowo dystrybucja może zoptymalizować swoje dostawy, ponieważ widzi rotację zapasów w czasie rzeczywistym za pomocą Smart Tools. Sprzedawcy detaliczni mogą wykorzystać Provizo, aby mitygować problemy z brakiem zapasów (OOS), automatycznie rozpoznając, gdzie nastąpiło wyczerpanie zapasów.

www.modern-expo.com

 

   The Design Hub od OKI Europe – twoje centrum projektowe
OKI Europe Limited Sp. z o.o.

Usługa The Design Hub od OKI Europe to, przyjazne dla użytkownika, kreatywne oprogramowanie do łatwego i intuicyjnego tworzenia oznakowań wspierających skuteczną komunikację w branży Retail.  Zapewnia ono firmom kompleksową obsługę wszystkich ich potrzeb w zakresie projektowania i drukowania profesjonalnej jakości, w pełni spersonalizowanej komunikacji wizualnej i materiałów marketingowe za pomocą kilku prostych kliknięć, we własnym zakresie, na żądanie. Firmy mogą szybko i łatwo tworzyć przyciągające wzrok oznakowanie, dzięki obszernej bibliotece gotowych szablonów, które można dostosować za pomocą tekstu, obrazów i innych elementów projektowych, bez konieczności posiadania profesjonalnych umiejętności projektowych. Łatwa w obsłudze funkcja „przeciągnij i upuść” umożliwia natychmiastowe tworzenie i drukowanie materiałów promocyjnych, co pomaga utrzymać przewagę nad konkurencją i zaangażowanie klientów. Dzięki niestandardowym plikom multimedialnym/profilom nośników, osadzonym w ustawieniach drukowania The Design Hub, użytkownicy mogą natychmiast drukować na różnych typach i rozmiarach nośników za pomocą jednego przycisku. Biblioteka The Design Hub zawiera szeroki zakres materiałów, obrazów i szablonów do tworzenia oznakowań wszystkich rozmiarów. To szybka i ekonomiczna alternatywa dla korzystania z usług zewnętrznych dostawców materiałów kreatywnych i usług druku. The Design Hub ułatwia szybkie reagowanie na nieoczekiwane sytuacje w miarę ich rozwoju, co jest szczególnie ważne w przypadku ciągłych zmian w wytycznych, zmiennych warunków handlowych, trendów rynkowych, które wpływają na zachowanie klientów.
www.oki.com/ce
 

 

 

OKI C650 – najmniejsza na świecie kolorowa drukarka A4
OKI Europe Limited Sp. z o.o.

OKI C650 to najmniejszą na świecie, wysokowydajna, kolorowa drukarka A4 gwarantująca wysoką jakość, niezawodność i szybki zwrot z inwestycji. Zapewnia ona szybkość, wszechstronność i profesjonalną jakość druku dla firm z branży detalicznej, umożliwiając im błyskawiczne reagowanie na zmieniające się warunki i wymagania klientów. Dzięki unikalnej, kompaktowej konstrukcji pozwalającej na oszczędzania miejsca,  bez problemu zmieści się na biurku w punkcie sprzedaży lub na jego zapleczu. W związku z tym idealnie sprawdzi się ona w zatłoczonych i ruchliwych sklepach, ograniczonych przestrzeniach i punktach handlowych z wysokim czynszem za wynajem lokalu. Dzięki pionierskiej technologii cyfrowej LED firmy OKI, doskonale nadaje się do drukowania wszystkich materiałów, od codziennej dokumentacji firmowej po przyciągające wzrok materiały promocyjne w rozdzielczości 1200 × 1200 dpi gotowe do wykorzystania w sklepie. Dla sprzedawców detalicznych możliwość szybkiego dostosowania się do nagłych zmian jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Drukarka C650 zapewnia profesjonalną jakość druku na żądanie – od oznakowania dystansu społecznego po materiały POS, cenówki i materiały komunikujące promocje w sklepach, naklejki na okna, materiały szkoleniowe dla personelu oraz ulotki produktowe. Urządzenie drukuje 35 stron na minutę i może obsługiwać nośniki o gramaturze od 60 g/m2 do 256 g/m2 oraz w formatach od B8 do 1,32 m długości. Drukarka C650 została zaprojektowana z myślą o długim czasie eksploatacji i druku ogromnej ilości materiału, dzięki czemu idealnie nadaje się do wysokonakładowego i wydajnego druku w kolorze.
www.oki.com/ce

 

   Projekt Save the Sea TWINST
Rabugino Sp. z o.o.

Ocalić morze przed zalewem plastiku: dużo się o tym mówi, ale mało robi!
Marka Rabtrolley w ramach swojego nowego projektu zachęca sieci handlowe do promowania wśród swoich klientów pakowania zakupów do toreb wielokrotnego użytku.

Projekt Twinst Save the Sea to dwa bliźniacze proekologiczne wózki sklepowe:
  • TWINST BAG: innowacyjny wózek bez tradycyjnego kosza zachęcający klientów do robienia zakupów z wykorzystaniem własnych toreb wielokrotnego użytku, dzięki jego użyciu ogranicza się wprowadzanie do środowiska nowych jednorazowych „foliówek”.
  • TWINST BASKET: to bliźniaczy wózek wersji BAG wyposażony w kosz wykonany z plastiku pochodzącego z recyklingu pozyskiwanego głównie z oczyszczania mórz, dzięki temu plastikowe odpady wyłowione z wody zyskują nowe życie, a morze staje się czystsze. Również na rączce wersji BASKET można wygodnie umieścić własną torbę na zakupy i  ograniczyć zużycie jednorazowych „foliówek”.
Twinst BAG i Twinst BASKET to nowe produkty marki Rabtrolley, opracowane i wyprodukowane w firmie Rabugino Sp.z o.o. w Grodzisku Mazowieckim.

www.seasavetrolley.com     
www.rabtrolley.com

 

 


  YourTable Switch – mobilny system ekspozycyjny 3w1
Wanzl Sp. z o.o.
 
  • 3w1 – poziomy stół ekspozycyjny, pionowy regał sklepowy i ekspozytor kaskadowy w jednym
  • Jeden mebel - niezliczone możliwości projektowania ekspozycji w punkcie sprzedaży angażujące wszystkie zmysły kupującego
  • Natychmiastowa zmiana wariantu ekspozycji w zależności od potrzeb, bez użycia dodatkowych narzędzi

Jednego dnia może służyć jako kompaktowy regał impulsowy w strefie kasy na produkty tzw. „ostatniej szansy”, drugiego dnia jako ekspozytor z „ofertą dnia” w strefie wejściowej zatrzymujący szybko wchodzących klientów, trzeciego jako regał na świeże warzywa, zioła i oliwy w dziale owocowo-warzywnym, czwartego jako stojak na kwiaty cięte witający klientów w wejściu do sklepu, piątego…. Będzie potrzebna urocza i klimatyczna ekspozycja mikołajów, bombek i świeczek w sezonie świątecznym? Żaden problem! Duży stół ekspozycyjny jest gotowy do aranżacji. A wszystko to przy pomocy jednego ekspozytora. 

Trzy w jednym; poziomy stół ekspozycyjny, pionowy regał oraz regulowany ekspozytor kaskadowy. Uzupełniony o gamę akcesoriów, niezależnie od tego, czy to wypełnienia półek, kosze wiklinowe, wiaderka lub kosze druciane - oferuje najwyższy stopień adaptacji ekspozycji dla produktów promocyjnych, sezonowych czy impulsowych.
Your Table Switch swoją wyjątkową wielofunkcyjność zawdzięcza innowacyjnej konstrukcji systemu, mobilności dzięki zastosowaniu czterech kółek skrętnych (z hamulcami) oraz bogatemu wyposażeniu.
Lekka konstrukcja wyposażona w skrętne kółka daje pożądaną mobilność i umożliwia wygodne przemieszczanie ekspozytora w dowolne miejsce w sklepie.
www.wanzl.pl